Брзи локални избори во Штип за наследник на Бочварски?

Ноември е деновиве најспоменуваниот термин за одржување на вонредните локалните избори во Штип за градоначалник, откако Благој Бочварски стана министер за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и заменик на градоначалникот на Општина Штип, Јане Миланов денеска извршија увид во градежните работи, за кои ...
| | веќе видена | слични

„Да не беше трагично, ќе беше комично. Три години се изнагледавме слики и се изнаслушавме лажни ветувања од поранешниот Градоначалник Бочварски. Денес, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за транспорт и врски денеска ја распиша постапката избор на фирма која ќе биде најповолен изведувач за долгоочекуваната изградба на брана на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Центарот за управување со кризи се одржа седница на Главниот штаб за управување со кризи при ЦУК, сега во редуциран состав.На седницата се утврдија силите и ...
сите 758 | | | веќе видена

Министерството за здравство и трите најголеми приватни болници, „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ре-медика“, синоќа се договорија да соработуваат во борбата против ...
сите 648 | | | веќе видена

Ново амбулантно возило доби денес штипската Клиничка болница. Возилото е донација на Амбасадата на Германија а лично денеска го предаде германската амбасадорка ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брзи локални избори во Штип за наследник на Бочварски?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: