Одлуките за вонредната состојба на седница на 29-ти, нивната потврда неизвесна


Одлуките на претседателот Стево Пендаровски за прогласување на вонредна состојба се очекува на крајот од месецов да се најдат на пленарна седница. Според ...
| | веќе видена | слични

Одлуките за вонредните состојби од март до јуни годинава на шефот на државата Стево Пендаровски на потврда пред пратениците ќе се најдат во среда. Собранискиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вечерашното издание на „Само интервју” гостуваше новинарот Сашо Ордановски, кој зборуваше за моменталната владина гарнитура, политичките случувања во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овој аранжман што се случува особено сега кој што почна со синтагмата премиер Албанец, премиер од ДУИ и со прв вицепремиер, конкретно Артан Груби, навестува ...
| | веќе видена | слични

Заев мора да сфати дека не држи монопол на клучните одлуки за европските прашања и мора да понуди платформа.Доколку сам го истурка процесот со Бугарија, нема ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното издание на „Клик Плус“ на ТВ21, гости беа Илија Димовски и Гордан Георгиев. Димовски го коментираше сегашниот моемнт и меморандумот на Бугарија. ...
| | веќе видена | слични

Не се сите перспективи розови за парламентарното мнозинство. Колку што велат ќе се зголемува, јас би оставил простор дека претстојат сериозни предизвици внатре ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и ...
сите 227 | | | веќе видена

Претседателот на српското Националното собрание, Ивица Дачиќ, оцени дека премиерот, Зоран Заев, не е политички незнајко и дека знае оти неговите неодамнешни ...
сите 295 | | | веќе видена

Министерството за здарвство информира дека вкупната бројка на пациети позитивни и суспектни на коронавирусот, кои се лекуваат на инфективните оддели во ...
сите 550 | | | веќе видена

Оставка на Заев, слобода на народот е мотото на протестите кои денеска попладне ќе се одржат во 11 градови низ Македонија. - Продолжуваме, заедно со народот ...
сите 263 | | | веќе видена

Адвокатот на медицинската сестра која се грижеше за Диего Армандо Марадона објави информации за последните денови на животот на легендарниот фудбалер. Правниот ...
сите 488 | | | веќе видена

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но ...
сите 212 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 136 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во првото интервју во живо по изборите на 3-ти ноември, ги повтори неоснованите обвинувања за изборни измами. Рече дека ...
сите 257 | | | веќе видена

Од денеска се очекува одреден број доктори и медицински сестри кои работеле за војската, да се приклучат кон здравствениот персонал од јавните здравствени ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одлуките за вонредната состојба на седница на 29-ти, нивната потврда неизвесна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: