Комисијата за заразни болести и Владата треба да одлучат како ќе се одвива учебната година


Комисијата за заразни болести, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, треба да има завршен состанок, по што би требало да биде закажана ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во живо од училницата ќе се пренесува часот за децата од прво до трето одделение, чии родители одлучиле да не одат на училиште туку ќе учат од дома. Од ...
| | веќе видена | слични

За учениците од прво до трето одделение, на почетокот на учебната година родителот треба да се изјасни дали детето ќе посетува физички настава или ќе следи ...
| | веќе видена | слични

На неколку недели пред почетокот на учебната година вистински скандал го тресе основното училиште ,,11 Октомври’’ каде на само неколку денови пред почетокот ...
| | веќе видена | слични

„Нашиот глас веќе долго време не е слушнат. Родителите нè игнорираат, МОН исто така. Ние им ги испраќаме нашите предлози и протоколи, тие не даваат никаква ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на емоционалниот капацитет на децата до 10 години ќе им биде тешко да одржуваат социјална дистанца, физичкото присуство влијае врз социјалниот развој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 300 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 107 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 26 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комисијата за заразни болести и Владата треба да одлучат како ќе се одвива учебната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: