Села и Гаши нема да дојдат на средбата на албанските партии што ја организира Ахмети


Алијансата за Албанците и Алтернатива нема да дојдат на средбата на партиите од албанскиот политички блок, која треба да се одржи утре по иницијатива на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на Македонски концепт, Петар Богојески преку соопштение прашува зошто имавме предвремени избори, ако ја имаме истата Влада? „Чуму беа предвремени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џелал Незири, политички аналитичар во Македонија, вели дека договорот за формирање влада меѓу СДСМ и ДУИ е целосно за неетнички прашања, но важен за сите ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата СДСМ-ДУИ не е за напредок на државата, туку за продолжување на лагите, криминалот и корупцијата, изјави на денешната прес-конференција Дафина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 196 | | | веќе видена

Историските настани и личности не се работа на политичарите и на комисии, вели историчарот Тодор Чепреганов во однос на ставовите кои доаѓаат од официјална ...
сите 232 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 125 | | | веќе видена

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја ...
сите 261 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Села и Гаши нема да дојдат на средбата на албанските партии што ја организира Ахмети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: