Во Мексико почнува трета фаза испитување вакцини од САД и Кина


Вакцината на Оксфорд е една од најразвиените и најветувачки во светот, изјави премиерот Скот Морисон Австралиската влада склучи договор за обезбедување 25 ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Следната недела ќе почнат клиничките испитувања за потенцијалната кубанска вакцина против Ковид-19, а резултатите од тие тестови ќе бидат достапни во февруари ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Австралија соопшти дека обезбедила пристап до потенцијалната вакцина против коронавирусот и дека ќе може да обезбеди бесплатни дози за целата 25-милионска ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за вакцината која заеднички ја развиваат фармацевската компанија „ AstraZeneka“ и Универзитетот Оксфорд. „Ако клиничките испитувања бидат успешни, ...
| | веќе видена | слични

Австралија постигна договор со компанијата „АстроЗенека“ за снабдување со потенцијална вакцина против ковид-19 и премиерот Скот Морисон кажа дека сите 25 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австралија објави дека обезбедила резерви на потенцијалната вакцина против коронавирусот и дека ќе може да понуди бесплатни вакцини за целото свое население од ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 25 милиони жители се очекува да имаат пристап до бесплатни дози на вакцинапротив Ковид-19 во Австралија, а се работи за вакцината која заеднички ја ...
| | веќе видена | слични

Австралија објави дека обезбедила резерви на потенцијална вакцина против коронавирус и ќе може да дистрибуира бесплатни дози на целото свое население од 25 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Со четвртиот сет мерки се обезбедени 470 милиони евра, пари кои како директна помош и поддршка ќе завршат кај граѓаните и компаниите- велат Социјалдемократите. ...
сите 277 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 128 | | | веќе видена

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 47 | | | веќе видена

Премиерите на Република Северна Македонија и Република Бугарија, Зоран Заев и Бојко Борисов, денеска телефонски разговараа за повеќе области на соработка меѓу ...
сите 365 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 83 | | | веќе видена

Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган рече дека со нападот врз Азербејџан, Ерменија уште еднаш покажа дека претставува најголема закана за ...
сите 143 | | | веќе видена

Рано изутринава, околу еден часот по полноќ, во Полициската станица Неготино било пријавено дека во село Пепелиште, неготинско, бил нарушен јавниот ред и мир. ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Мексико почнува трета фаза испитување вакцини од САД и Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: