ВМРО-ДПМНЕ: во интерес на процесот не се откриваат детали за преговорите


Тече процесот на преговори со политичките партии за состав на нова Влада, но во интерес на постапката не се откриваат детали, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Партискиот ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Генерални секретари на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и Демократската унија за интеграција викендов ги продолжуваат интензивните консултации и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералните секретари на СДСМ и на ДУИ викендов ги продолжуваат интензивните консултации и работа за постигнување на коалициски договор за формирање на нова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тече и вториот ден од добивањето на мандатот на Зоран Заев од страна на претседателот Пендаровски за да направи влада. Преговорите со стариот коалициски ...
| | веќе видена | слични

Двете партии информираа  дека по утврдувањето на коалициските принципи и определби, преговарачките екипи работат на хармонизација на изборните програми на ...
| | веќе видена | слични

Преговорите на старите коалициски партнери СДСМ и ДУИ очигледно не одат како што посакува Зоран Заев. Математиката покажува дека влада без ДУИ е невозможна, па ...
| | веќе видена | слични

Дарко ЈАНЕВСКИ Иако се чини дека работата околу доделување на мандатот на Заев не е премногу битна, зашто или имаш или немаш 61 пратеник во Собранието, а тоа ...
| | веќе видена | слични

Потенцијалните коалициони партнери и во идната влада, СДСМ и ДУИ, не даваат никакви информации за тоа дали постигнале заеднички договор за идниот премиер, иако ...
| | веќе видена | слични

Жежок политички викенд за формирање владино мнозинство. Љупчо Николовски и Артан Груби добија задача да ги пеглаат разликите од последната средба на лидерите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 554 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 111 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 233 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров оценува дека Меморандумот на Бугарија во определни делови е многу навредилив и дефинитивно не е во функција ...
сите 296 | | | веќе видена

Субвенционирањето приватни компании ако вработат Албанци и припадници на други етнички заедници не води кон бинационална држава, туку тоа е уставно начело што ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: во интерес на процесот не се откриваат детали за преговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: