Доминира ставот училиштата да се отворат, предлог-планот на МОН за 2020/2021 се очекува од понеделник


Министерството за образование и наука има предлог-план како ќе почне да се реализира учебната 2020/2021 година од 1 септември. Тој треба да се финализира во ...
| | веќе видена | слични

Неизвесноста околу стартот на учебната година продолжува. Јавноста е поделена во однос на тоа кој е најдобриот начин на кој треба да продолжи образованието? За ...
| | веќе видена | слични

Над 200 вработени во Бирото за развој на образованието и директорот си отишле на колективен годишен одмор без да ја изработат програмата за скратен наставен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не знаеме каква есен нè чека, мора да бидеме внимателни особено со децата. Полошо сценарио значи поголем број пациенти и од сезонски грип, кои ги окупираат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче, вели дека здравствениот систем се подготвува за лоши сценарија со многу пациенти наесен, но, се надева дека луѓето ќе ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравсво Венко Филипче смета дека добар е предлогот на Комисијата за заразни болести децата до трето одделение од есен во училиште да посетуваат ...
| | веќе видена | слични

Децата треба да одат во училиште ако се согласни родителите, а ако не, треба да има и онлајн-модел, вели министерот за здравство, Венко Филипче, во интервју за ...
| | веќе видена | слични

Француското Министерство за образование, според својот последен билтен на кој работат тимови од сите училишта, планира сите ученици да се вратат физички во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доминира ставот училиштата да се отворат, предлог-планот на МОН за 2020/2021 се очекува од понеделник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: