СДСМ: Средбата меѓу Николовски и Груби не значи дека е постигнат договор


Oткако двете партии излегоа со заедничко соопштение дека се блиску до договор, извори од СДСМ за „360 степени“ велат дека средбата Љупчо Николовски и Артан ...
| | веќе видена | слични

Преговорите на старите коалициски партнери СДСМ и ДУИ очигледно не одат како што посакува Зоран Заев. Математиката покажува дека влада без ДУИ е невозможна, па ...
| | веќе видена | слични

ТВ21 објави дека бизнисмен-етнички Албанец организирал средба помеѓу лидерите на СДСМ и ДУИ - Зоран Заев и Али Ахмети, во обид да се расчистат последните ...
| | веќе видена | слични

Потенцијалните коалициони партнери и во идната влада, СДСМ и ДУИ, не даваат никакви информации за тоа дали постигнале заеднички договор за идниот премиер, иако ...
| | веќе видена | слични

Жежок политички викенд за формирање владино мнозинство. Љупчо Николовски и Артан Груби добија задача да ги пеглаат разликите од последната средба на лидерите ...
| | веќе видена | слични

Почнува распределбата на ресори и кадровски решенија меѓу коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ и ДУИ. Преговорите за овие прашања почнуваат денеска на ниво ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продолжуваат интензивните консултации и работата на ниво на генерални секретари викендот за коалициски договор меѓу СДСМ и ДУИ. Како што информираат од СДСМ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 269 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 104 | | | веќе видена

Скопје, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – Наставата со физичко присуство можно е да не почне на 1-ви октомври, но онлајн наставата сигурно ќе почне на тој ден, ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Средбата меѓу Николовски и Груби не значи дека е постигнат договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: