По 24 часа девојче пронајдено под урнатините во Бејрут


2 копии

На интернет се појавија нови снимки од надзорни камери кои ја регистрирале разорната експлозија во Бејрут. На снимката се гледа моментот на експлозијата и ...
| | веќе видена | слични

Шеесетина луѓе се’ уште се водат за исчезнати по силната експлозија на амониум нитрат која пред една недела го потресе Бејрут. Инспекторите кои го пребаруваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 60 лица се наведени како исчезнати по моќната експлозија на амониум нитрат што го потресе Бејрут пред една недела, а истражувачите што го пребаруваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова им дава надеж на членовите на исчезнатите лица. Околу 60 луѓе исчезнале по силната експлозија на амониум нитрат која пред една недела го потресла Бејрут, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Експлозија на повеќе од 2.000 тони амониум нитрат во пристаништето во Бејрут минатиот вторник доведе до смрт на најмалку 200 луѓе и повреди повеќе од шест ...
| | веќе видена | слични

Втор ден по ред траат насилните протести против владата во Бејрут, а причината е разорната експлозија во вторникот на пристаништето на главниот град на Либан. ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи и понатаму се објавуваат видеа од страшната експлозија во Бејрут во која загинаа 158 лица, а повредени се повеќе од 5.000 луѓе. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По 24 часа девојче пронајдено под урнатините во Бејрут

Од:
До кого (е-маил):
Порака: