Мицкоски порача: Остануваме опозиција ако не успееме во преговорите


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски најави дека во следните денови ќе имаат средби со партиите кои освоија пратенички места за евентуално формирање нова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска потврди дека продолжуваат разговорите за формирање Влада и дека ќе се сретне со лидерот на СДСМ Зоран Заев, притоа не ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети на брифинг за новинарите денеска рече дека деновиве продолжуваат работните средби со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на кои порача дека ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски му го врачи мандатот за составување на влада на претседателот на СДСМ Зоран Заев, кој сега, како мандатар има дваесет дена да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети денеска ќе имаат нова средба откако Заев го доби мандатот за состав на нова Влада. Ахмети порача дека ДУИ ќе ...
| | веќе видена | слични

Ние работиме со ладна глава и огнено срце, изјави денеска лидерот на Али Ахмети и додаде дека деновиве продолжуваат работните средби со лидерот на СДСМ, Зоран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска не се реализираше тркалезната маса на која беа поканети претседателите на албанските политички партии од страна на лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Ахмети ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И Стево Пендаровски стана дел од пазарџиско-политичката операција наречена попис по стандарди на Зоран Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ, откако вчера претседателот го ...
сите 366 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Зошто наместо Владата, викендов членовите на македонскиот дел од заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата и за учебниците беа ...
сите 134 | | | веќе видена

Организацијата за човекови права „Хјуман Рајтс Воч“ денеска излезе со критика за насилството што безбедносните сили „одново и одново“ го покажаа против мирните ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски порача: Остануваме опозиција ако не успееме во преговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: