Честитка од Македонско друштво „Илинден“-Tирана за најголемиот Македонски празник Илинден


Македонско друштво „Илинден“-Тирана по повод Илинден упатија честика до сите Македонци. Почитувани Македонци и Македонки во Албанија, татковина Македонија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Одбележувањето на големиот државен празник 2 Август – Денот на Републиката, Илинден годинава помина во услови на здравствени протоколи поради заштита од ширење ...
| | веќе видена | слични

Овогодинешната прослава на најголемиот македонски празник- Илинден, помина во поскромна атмосфера, за разлика од традиционалните минатогодишни помасовни ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски од Пелинце денеска побара правда, слобода и достоинствен живот за граѓаните, за да не ја напуштаат државата за подобра. „Нашата ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата целосно ги промени плановите, но и начинот на чествување на Илинден во Крушево. Делегацијата која требаше да биде предводена од спикерот на ...
| | веќе видена | слични

Што е можно побрзо конституирање на Парламентот и изгласување на нова Влада. Првата задача на Владата треба да биде справување со економските и здравствените ...
| | веќе видена | слични

ПО ПОВОД ИЛИНДЕН ПОЛИТИЧАРИТЕ УПАТИЈА ПОРАКИ ЗА СПЛОТЕНОСТ Премиерот Оливер Спасовски денеска од прославата на Илинден во Скопје, изјави дека се слави Денот на ...
| | веќе видена | слични

Илинден е концептот кој обединува и гарантира заедничка и просперитетна иднина, изјави потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски, кој ја претставуваше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 132 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 177 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 229 | | | веќе видена

Завршени се разговорите со сите потврдени и потенцијални кандидати за замници министри и сите ќе добијат шанса и ќе можат да бидат вградени во одредни други ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Честитка од Македонско друштво „Илинден“-Tирана за најголемиот Македонски празник Илинден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: