Пендаровски ќе го отвори јубилејното 60-то издание на Охридско лето

Актерот во Театарот за деца и младинци и актуелен заменик министер за култура, Владимир Лазовски ги почитува протоколите за заштита од Ковид-19. Тој на ...
| | веќе видена | слични

За отворањето на јубилејното 60-то „Охридско лето“, сопругата на претседателот Пендаровски, проф. д-р Елизабета Ѓоргиевска, направи моден избор – полн погодок. ...
| | веќе видена | слични

На отворањето на јубилејното 60 издание на Охридско Лето, присуствуваа и претседателот Стево Пендаровски со сопругата Елизабета Ѓоргиевска. Првата дама се ...
| | веќе видена | слични

Преседателот Стево Пендаровски со сопругата Елизабета вчера во Охрид прославија 21 година брак. Како покровител на „Охридско лето“, Пендаровски го отвори ...
| | веќе видена | слични

Во кризни времиња културата не умира – изјави вечерва претседателот, Стево Пендаровски кој го прогласи фестивалот Охридско лето за отворен,Пендаровски, кој е ...
| | веќе видена | слични

Во друштво на поранешниот министер за култура Роберт Алаѓозовски и министерката за финансии, Нина Ангеловска, министерот за здравство Венко Филипче вечерва ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 269 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 104 | | | веќе видена

Скопје, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – Наставата со физичко присуство можно е да не почне на 1-ви октомври, но онлајн наставата сигурно ќе почне на тој ден, ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски ќе го отвори јубилејното 60-то издание на Охридско лето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: