Турција го намали ДДВ за туризам на 1 отсто


3 копии

Од Ушравата за јавни приходи преку соопштение во јавноста ги демантираат последните натписи дека со новите пресметки ќе има доцнење на повратот на ДДВ за ...
| | веќе видена | слични

Измените во пресметка на повратот на ДДВ ќе важат за фискалните сметки скенирани од 12 јуни наваму. Тоа значи дека повратот на делот од данокот на додадена ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Управата за јавни приходи од 12 јуни годинава ќе прави нова пресметка на повратот на ДДВ кај граѓаните, за второто тримесечје, поради измената, кај ...
| | веќе видена | слични

Дали УЈП најде начин како да задоцни со исплататана парите за граѓаните во проектот „Мој ДДВ“? На ова алармираат познавачите, кои вака ја сфатија пораката на ...
| | веќе видена | слични

Заради тоа, појаснуваат од УЈП, износот на повратот на ДДВ кај физичките лица за второто тримесечје може да претрпи промена. – Со Уредба со законска сила за ...
| | веќе видена | слични

Уравата за јавни приходи (УЈП) информира дека пресметката на повратот на ДДВ, согласно последните измени на Уредбата за промена на законот за враќање на ДДВ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фондот за иновации и технолошки развој ја запира реализацијата на проектите од компании што се најдоа на листата на УЈП за неисплатени минимални плати од ...
сите 203 | | | веќе видена

Кој ќе партиципира во владата зависи од преговорите што ќе ги водат партиите што обезбедија влез во парламентот. Така што, возможна е влада без СДСМ и ...
сите 330 | | | веќе видена

Државната изборна комисија вчера ги соопшти официјалните и конечните резултати од парламентарните избори што се одржаа на 15 јули. Според резултатите, ...
сите 153 | | | веќе видена

Основна причина за поскапувањето на електричната енергија е намалувањето на приходите кај електраните во земјава од продажбата на вишоци, а од 10 до 11 милиони ...
сите 161 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 115 | | | веќе видена

Наместо Талат Џафери делегацијата на Мечкин Камен за Илинден ќе ја предводи Горан Мисовски од НСДП. Последниот собраниски спикер нема да присуствува на ...
сите 69 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
сите 75 | | | веќе видена

Новиот тренер на тимот на Јувентус за играчи до 23 години, Андреа Пирло ги сподели своите впечатоци по почетокот со работа во клубот од Торино. – Горд сум што ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција го намали ДДВ за туризам на 1 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: