Бафет дал 2,9 милијарди долари во добротворни цели, вкупно 37 милијарди од 2006 година

Главниот извршен директор на Berkshire Hathaway и некогаш најбогатиот човек во светот, Ворен Бафет, од почетокот на годината донирал 2,9 милијарди долари во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Што ќе се случи утре на Собранието на акционери на компанијата „Макстил“, е прашање кое се поставува пред утрешната седница, а ќе биде многу интересно за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Џек Ма, основачот на „ Алибаба “ , прода л дел од акциите во таа кинеска компанија за електронска трговија за неколку милијарди долари, откако нивната ...
| | веќе видена | слични

Вредноста на имотот на Илон Маска во петокот значително се зголеми со што го надмина богатството на Ворен Бафет, па сега извршниот директор на е седми ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска по завршување на конститутивната седница на Собранието изјави дека преговорите за формирање нова влада може да почнат, ...
сите 170 | | | веќе видена

„Во белиот дворец се уште не можат да се помират со поразот што го доживеаја на 15 јули и затоа ВМРО-ДПМНЕ секојдневно бара ново алиби. Колку и да се обидува ...
сите 22 | | | веќе видена

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бафет дал 2,9 милијарди долари во добротворни цели, вкупно 37 милијарди од 2006 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: