Меџити до Димитров: Од губитници пред три години ве направивме победници


Изет Меџити од ДУИ го потсети Никола Димитров од СДСМ дека тие ги изгубиле изборите и оти тие ги донеле на власт. Димитров се сомнева дека можеби меѓу ДУИ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во годината зад нас заокруживме важни прашања, прашања кои земјата ја направија поцврста, како што е членството во НАТО, Преспанскиот договор, Договорот за ...
| | веќе видена | слични

Според бројот на мандати што ги очекуваат лидерите на овие парламентарни избори, во Собранието ќе фалат уште најмалку два три реда маси и столчиња. Простата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, вели дека нема ДУИ да падне доколку Албанците гласаат за СДСМ. -Во 2016 година имаше многу Албанци кои гласаа ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ Али Ахмети во предизборен настап пред гостиварци рече дека цел свет знае дека тој бил клучниот фактор Зоран Заев, поранешниот премиер да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно уставните одредби во член 90 став 1 рокот за доделување на мандатот е десет дена од констиуирањето на Собранието. Со денот на верификација на ...
сите 185 | | | веќе видена

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло полека почна да ги презема работите во свои раце и да работи на подобрување на атмосферата во клубот. Јасно е дека ...
сите 149 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 84 | | | веќе видена

Kако дојдоа тие лица од Косово тука во Македонија, прашува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за луѓето кои патуваа со Визер кон Финска, а биле ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меџити до Димитров: Од губитници пред три години ве направивме победници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: