Докторите предупредуваат : Коронавирусот мoжеби предизвикува дијабет кај здрави лица


Но, на почетокот на јуни, неколку експерти од целиот свет напишаа извештај во New England Journal of Medicine (NEJM)  според кој коронавирусот не е ризичен ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од половина од заразените го „закачија“ вирусот корона од лице кое не покажа симптоми на болеста, откриена е нова студија, пренесува „Дејли меил“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Витаминот Д игра важна улога во нашето тело – се согласуваат научниците. Тежок недостаток на овој витамин, особено под вредноста од 12 нанограми на милилитар ...
| | веќе видена | слични

Голема шпанска студија за коронавирус покажува дека само пет проценти од нејзиното население има развиено антитела, што ги зајакнува доказите дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова укажува на важноста на проблемот на луѓето кои не се свесни дека го носат вирусот и го шират наоколу, пишува Би-Би-Си. Анализата на статистиката покажа ...
| | веќе видена | слични

Кризата со менталното здравје е на хоризонтот бидејќи милиони луѓе ширум светот се опкружени со умирање и соочување со изолација, сиромаштија и нервоза поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија исто како и светот е далеку од создавање колективен имунитет на коронавирусот. Ако според истражувањата на развиените држави процентот на антитела ...
| | веќе видена | слични

Британски научници започнаа да тестираат третман за кој се надеваат дека може да помогне во контролата на најтешките последици од инфекција со ковид 19 кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако неуспешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието пропаднаа, невидените чекори од Белиот дворец се сведоа на протест кој треба да се одржи за еден месец ...
сите 539 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 484 | | | веќе видена

Премногу е, молчењето не е опција, протест за рушење на владата на 18 јуни, протест за промени и подобар живот, порача Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ...
сите 82 | | | веќе видена

На Украина и требаат живи украински херои кажа претседателот на Украина, Володимир Зелеснки во неговото видео обраќање на Фејсбук откако доцна синоќа се вршеше ...
сите 170 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Докторите предупредуваат : Коронавирусот мoжеби предизвикува дијабет кај здрави лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: