Четворица новозаразени и еден починат од Ковид-19 во Прилеп


5 копии

Нови 120 случаи на Ковид-19 вчера беа регистрирани од направени 1.367 тестирања во претходното деноноќие. Пет лица починаа, од кои по двајца од Скопје и Тетово ...
| | веќе видена | слични

 Пет лица починаа, од кои по двајца од Скопје и Тетово и еден од Куманово. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина 65-годишен пациент. Во ...
| | веќе видена | слични
13 копии
3 копии

Коронавирусот го нападна главниот македонски град. Во Скопје со коронавирус се заразиле 3487 лица, активни случаи се 1941. Активни случаи по општини Скопје ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 7 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 87 пациенти. На кислородна поддршка се 51 пациенти, нема ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 7244, бројката на оздравени пациенти е 3324, на починати е 351, ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа од коронавирус починати се 5 лица, двајца пациенти од Скопје, еден од Куманово и двајца пациенти од Тетово. На Клиниката за инфективни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 209 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 140 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 383 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Можемееееее. Вака, проследен со громогласен аплауз од членовите и симпатизерите, лидерот на СДСМ Зоран Заев ја прогласи победата на овие парламентарни избори. ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четворица новозаразени и еден починат од Ковид-19 во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: