ЦЈЗ Куманово - Четири новозаболени од Ковид-19


7 копии

Во изминатото деноноќие по компликации од коронавирус починати се 4 лица, еден пациент од Скопје, еден од Тетово, еден од Охрид и еден пациент од Кичево, ...
| | веќе видена | слични

Бројката на заболени повторно е највисока во Скопје, со тоа што вчера од направените 1.259 тестирања во главниот град се регистрирани 76 позитивни лица. По ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Расте бројот на оздравени а се намалува на починати од Ковид 19. Институтот за јавно здравје објави дека изминатите седум дека 1017те граѓани кои добиле два ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Починати се четворица пациенти, еден од Скопје, еден од Тетово, еден од Охрид и еден од Кичево. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Обединета Македонска Дијаспора, ОМД, невладина, непартиска, непрофитна организација на Mакедонците ширум светот, му се заблагодари на Џо Бајден за следнава ...
сите 188 | | | веќе видена

Изборите на 15 јули се најнедемократските избори во Македонија и Европската Унија треба да ја осуди злоупотребата на правото на глас - овој став и две клучни ...
сите 67 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЈЗ Куманово - Четири новозаболени од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: