Ново поскапување на горивата за половина денар по литар

9 копии

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголеми за 0,50 денар/литар и од денеска изнесува 52,50 ден/лит. Претходеше и негово ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје, 6. јули 2020 (ИНПРЕС) – Од полноќ старо нови цени на на нафтените деривати. Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика малопродажната ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за промена на малопродажните цени на нафтените деривати.Од вечерва на полноќ малопродажната цена на бензинот ...
| | веќе видена | слични

Во согласност со методологијата на пресметување на цените, Регулаторната комисија за енергетика одлучи да направи промена на малопродажните цени на горивата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со Одлуката од 29.06.2020 година и со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на пандемијата на коронавирус, во Скопје се заразиле 3573 лица. Изминатото деноноќие се регистрирани 87 нови случаи со што бројката на активни се ...
сите 593 | | | веќе видена

Куманово, 8. јули 2020 (Inpress) – Владата најитно ќе го разгледа предлогот на Комисијата за заразни болести за задолжително доставување ПЦР тест не постар од ...
сите 299 | | | веќе видена

Денеска сме овде во Гевгелија. Денеска е ден каде што ќе ги посетиме не само Гевгелија, туку и Дојран, Богданци, Валандово. Ќе разговараме со граѓаните во овие ...
сите 523 | | | веќе видена

Тоа што ние го ветуваме и на што се обврзуваме е дека ќе донесеме закон со кој ќе се провери имотната состојба на сите кои што се занимавале со јавен живот, ...
сите 407 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел ги презентираше приоритетите на претседателството на нејзината земја со ЕУ во наредните шест месеци, споменувајќи ги само ...
сите 258 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 91 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 174 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ново поскапување на горивата за половина денар по литар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: