Средба Меркел-Макрон во пресрет на германското претседателство со ЕУ

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска во Берлин се сретна со францускиот претседател Емануел Макрон, во време кога Германија се подготвува да го преземе ...
| | веќе видена | слични

Улогата на државата како заштитник и стратег се здоби со важност со кризата поради пандемијата од коронавирусот, но исто така може да и овозможи на ЕУ да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министрите за надворешни работи на земјите членки на Европската унија ќе разговараат за ситуацијата во Хонгконг на средбата закажана на 13 јули, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Во германското претседавање со Европската унија се положува голема надеж, меѓу другото и на Западен Балкан, каде се очекува поддршка за процесот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори денеска преку соопштение ја поздрави веста дека Европската комисија ја доставила до ...
| | веќе видена | слични

– Совет на амбасадори смета дека во време на искучително сложена пандемска ситуација прашањето за постапката за отпочнување на преговори на земјите од Западен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 723 лица го искористиле правото на глас во рамки на денешното гласање на лица заболени од КОВИД-19 и во самоизолација, информираше денеска Државната ...
сите 600 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 150 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 228 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Меркел-Макрон во пресрет на германското претседателство со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: