ФАКТОР ДОЗНАВА - и денеска бројката на новозаболени ќе биде слична како вчера, меѓу 150 и 200


Фактор дознава дека бројките на новозаболени во изминатово деноноќие ќе бидат отприлика идентични како во текот на вчерашниот ден. Ова се неофицијални ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неофицијално над 135 нови случаи на коронавирусот се регистрирани и денеска на ниво на цела територија, а само во Скопје има околу 70-ттина позитивни на Ковид ...
| | веќе видена | слични

Најголем број новозаразени со корона вирусот денеска повторно во Скопје, информиораат за Фактор извори од Комисијата за заразни болести, нагласувајќи ...
| | веќе видена | слични

Владата на техничкиот премиер Спасовски и покрај секојдневно енормниот број заразени од КВИД-19 бега од нова вонредна состојба. Целта е јасна и видлива, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата денеска на седница одлучуваше за нов полициски час во Скопје, Куманово, Тетово и Штип со соседните помали општини. Одлуката на министрите на седница ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница донела одлука дека нема да има полициски час во местата кои се сметаат за жаришта на новозаразени од коронавирус, велат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ова е време кога се потребни силни, брзи одлуки, но одлуку донесени со многу знаење, со институционална соработка и секкао со многу работа. Владата предводена ...
сите 476 | | | веќе видена

Денес носителот на изборна единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска ја посети општината Гостивар и порача дека по доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт ќе започне ...
сите 396 | | | веќе видена

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го водел со непознато ...
сите 213 | | | веќе видена

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето ...
сите 102 | | | веќе видена

Помина првата половина од предизборната кампања, а веќе се добива впечаток дека и покрај настојувањата се да изгледа нормално, таа сепак се одвива во сенка на ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР ДОЗНАВА - и денеска бројката на новозаболени ќе биде слична како вчера, меѓу 150 и 200

Од:
До кого (е-маил):
Порака: