Трамп ги замолчува новинарите – без одговор за расната нееднаквост


„Победнички круг“ на Донал Трамп денеска, вака американските медиуми го опишаа едночасовното обраќање на јавноста на американскиот претседател по потпишувањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Терористичката група Ал Каеда активно се обидува да го искористи моменталниот хаос што завладеа во САД среде антирасистичките протести кои ја зафатија таа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека демонстрантите во близина гласно скандираат, Џојс Џонсон гледа во камената статуа на поборникот за граѓански права, Мартин Лутер Кинг Џуниор во ...
| | веќе видена | слични

Три истовремени кризи што ги плашат САД – смртоносна пандемија, економски очај и распространети социјални немири – поставија нови рамки на годинешниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Производителот на спортска опрема „Адидас“ соопшти синоќа дека 30 проценти од сите нови вработувања во САД ќе бидат црнци или Латиноамериканци, во момент на ...
| | веќе видена | слични

Бруталното убиство на Афроамериканецот Џорџ Флојд во Минеаполис, кое по којзнае кој пат го покрена прашањето за расна и социјална неправда во САД, и масовните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 7.861 болни и немоќни лица го оствариле правото на глас денеска на вториот ден од гласањето на предвремените парламентарни избори. Што се однесува до ...
сите 718 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 475 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп ги замолчува новинарите – без одговор за расната нееднаквост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: