Кина сака да ја засили соработката со Германија и Европската Унија

„Кина е подготвена да соработува со Германија и Европска Унија за зајакнување на соработката, зачувување на мултилатерализмот и исполнување на глобалниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германскиот министер за финансии, Олаф Шолц размислува за задолжување за дополнителни 50 милијарди евра за финансирање на државните стимулации. Планот за ново ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел, францускиот претседател Емануел Макрон и уште четири членки на Европската унија упатиле писмо до претседателката на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Неколку европски лидери, меѓу кои и германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон побараа од Европската Унија (ЕУ) да ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германскиот министер за внатрешни работи Хорст Зехофер го прекршил Уставот објавувајќи делови од интервју на веб-страницата на Министерството во кое ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новиот косовски премиер Авдулах Хоти, кој беше именуван на таа позиција минатата среда, на 3 јуни, објави попладнево дека примил честитки за изборот на чело на ...
| | веќе видена | слични

Новиот премиер на Косово, Авдулах Хоти, изјавил денеска дека добил силна поддршка од Германија и Франција. Хоти на Фејсбук напишал дека е „многу среќен да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ и ДУИ бедно и очајно преку медиуми си ја префрлаат одговорноста за трагедијата во модуларната болница во Тетово каде што живи изгореа 14 пациенти, велат ...
сите 377 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 187 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 151 | | | веќе видена

Границата во должина од 165 километри ја претворија во мост за соработка. Македонските и бугарските општини во пограничниот регион досега реазлизираа околу 200 ...
сите 374 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина сака да ја засили соработката со Германија и Европската Унија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: