Германскиот уставен суд забрани политичка агитација на веб-страниците на министерствата

Германскиот министер за внатрешни работи Хорст Зехофер го прекршил Уставот објавувајќи делови од интервју на веб-страницата на Министерството во кое ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер денеска ги повика своите сонародници да бидат покритични и поактивни во борбата против расизмот. – Колку и да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Кичево, д-р Александар Јовановски преку Фејсбук објава им се заблагодари на сите оние кои го дале гласот за него и неговиот ...
сите 244 | | | веќе видена

Резултатот на ВМРО-ДПМНЕ е изненадување и вкупниот распоред на градоначалничките места, смета универзитетскиот професор, Александар Спасеноски во гостувањето ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германскиот уставен суд забрани политичка агитација на веб-страниците на министерствата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: