Косовскиот премиер Хоти доби поддршка од Меркел и од официјален Париз


Новиот косовски премиер Авдулах Хоти, кој беше именуван на таа позиција минатата среда, на 3 јуни, објави попладнево дека примил честитки за изборот на чело на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Признавањето на Косово ниту ќе биде тема на состанокот во Вашингтон на 27 јуни, ниту ќе го дозволиме тоа, изјави претседателот на Србија, Александар Вучиќ. ...
| | веќе видена | слични

Германскиот дипломат Волфганг Ишингер револтирано реагираше на Твитер поради тоа што Ричард Гренел организира состанок на претставници на Белград и Приштина на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на движењето Самоопределување (ПС) Албин Курти изјави дека состанокот во Вашингтон 27. јуни претставниците на Белград и Приштина ќе „сервираат договор“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ изјави денеска дека е неизвесно која ќе биде темата и кој би можел да биде резултат на средбата на претставниците на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Специјалниот претставник на Европската унија за дијалогот меѓу Косово и Србија, Мирослав Лајчак, денеска пристигна во Приштина и по пристигнувањето изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот претседател Хашим Тачи ја прифати поканата од специјалниот пратеник на американскиот претседател Доналд Трамп за преговорите меѓу Косово и Србија, ...
| | веќе видена | слични

Ричард Гренел, специјалниот претставник на американскиот претседател Доналд Трамп го закажа состанокот на 27 јуни, откако Србија потврдила дека привремено ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 764 | | | веќе видена

Заев да си даде оставка од партијата и владата, три пати лаже дека ја сфатил пораката, за да може да продолжи да краде. На 22.04.2019 година за време на ...
сите 315 | | | веќе видена

Локалните избори се поизвесно ќе донесат ново парламентарно мнозинство.Иако Заев се обидува да создаде впечаток дека тенкото мнозинство кое го има власта е ...
сите 268 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 273 | | | веќе видена

Охрид, 22. октомври 2021 (ИНПРЕС) – „Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да се реализира. Со овој ...
сите 21 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 310 | | | веќе видена

Државниот завод за ревизија поднесе Предлог до Државната изборна комисија за запирање на исплатата на средства кои се исплаќаат од Буџетот на Република ...
сите 33 | | | веќе видена

„Ќе продолжиме со активна поддршка на спортските клубови. Ќе обезбедиме повеќе средства за развој на спортот преку општинскиот сојуз на спортови. Ќе ...
сите 167 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косовскиот премиер Хоти доби поддршка од Меркел и од официјален Париз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: