Меркел ја повика Кина да се отвори за странски инвеститори


4 копии

Лидерите на ЕУ не успеаја да постигнат договор за седумгодишниот буџет и новиот план за економско заздравување за излез од кризата, нов самит ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерите на 27 земји членки на ЕУ денеска на видеоконференциска врска разговараат за заедничкиот седумгодишен буџет и фондот за опоравување по пандемијата од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Планот за закрепнување кое го предложи Европската комисија заедно со новиот повеќегодишен буџет е можност за ЕУ која не смее да ја пропушти, порача денеска ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел ги претстави пред Бундестагот нејзините планови за претседателството со Советот на ЕУ, што ќе трае шест месеци, почнувајќи ...
| | веќе видена | слични

Германија од 1 јули го презема своето 13-то претседателство со Европската унија, можеби најважното во последните 20 години од Унијата. Колумна на Ивор ...
| | веќе видена | слични

Во моментов, животот во Европа е далеку од нормалниот, но има знаци дека се движи во таа насока. Сепак, надвор од големата здравствена криза, континентот сè ...
| | веќе видена | слични

Германската држава оваа година ќе направи рекордни 218 милијарди евра нов долг за да се соочи со економските последици од пандемијата од коронавирус. Досега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, откако прогласи победа во првиот круг на изборите, во првиот ден се огласи од факултет каде денеска држеше предавања по предметот ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 310 | | | веќе видена

Сообраќајот на регионалниот пат Дебар-Маврово Ростуше во непосредна близина на Мелнички Мост наспроти хотел „Дебарски Бањи“, за патнички моторни возила се ...
сите 152 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне во западните делови со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел ја повика Кина да се отвори за странски инвеститори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: