Тексас: Погребот на Џорџ Флојд на 9 јуни во Хјустон


7 копии

Кандидатот за претседател на демократите во САД, Џо Бајден изјави дека убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд, од страна на бел полицаец, ќе го смени светот. ...
| | веќе видена | слични

Откако повеќе од шест илјади луѓе вчера ја посетија црквата во Хјустон и му оддадоа почит на покојниот Флојд, деенска се ​​одржа погребот. Флојд е погребан ...
| | веќе видена | слични

Погребната церемонија на Афроамериканецот Џорџ Флојд, чија смрт предизвика протести низ целиот свет за време на полициското апсење, започна во Хјустон, во ...
| | веќе видена | слични

Бруталното убиство на Афроамериканецот Џорџ Флојд во Минеаполис, кое по којзнае кој пат го покрена прашањето за расна и социјална неправда во САД, и масовните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот на демократите за претседателските избори во САД, Џо Бајден изјави дека судбината на убиениот Афроамериканец Џорџ Флојд ќе го промени светот. По ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 333 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тексас: Погребот на Џорџ Флојд на 9 јуни во Хјустон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: