Во Лондон уапсени 11 лица на протест заради убиството на афроамериканецот Флојд во Минеаполис


Во Лондон и во неколку други британски градови синоќа се одржаа протести за поддршка на демонстрациите во САД што избувнаа по смртта на афроамериканецот Џорџ ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии
2 копии

44-годишниот Дерек Човин, обвинетиот за убиството на Џорџ Флојд, за првпат се појави на суд во Хјустон. Судијата побара кауција од милион долари за условно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илјадници луѓе пристигнаа во Хјустон, каде му оддадоа почит на Џорџ Флојд во неговиот роден град во понеделникот, чие убиство предизвика бран антирасистички ...
| | веќе видена | слични

Американските власти работат на определување на нормативите за полициската примена на сила, соопшти министерот за правда и државен обвинител Вилијам Бар, по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ковчегот со телото на Џорџ Флојд денеска пристигна во црква во Хјустон каде ќе може да му се изрази последна почит на човекот чија смрт, со бруталното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Покажавме дека имаме храброст за сé што беше важно за државата и денес им докажуваме на сите политичари дома и во регионот, дека народот ги наградува храбрите ...
сите 275 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 241 | | | веќе видена

Носителот на изборната единица 3 од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев при посетата на Виница оствари средба со младите од овој град.„По посетата на Зрновце продолжуваме ...
сите 455 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Лондон уапсени 11 лица на протест заради убиството на афроамериканецот Флојд во Минеаполис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: