Непрекинато расте бројот на новозаразени од Ковид-19


Комисијата за заразни болести до Владата ќе достави предлог за повторно враќање на полицискиот час во критичните населени места каде што е зголемен бројот на ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести денеска ќе достави предлог до Владата повторно да биде воведен полицискиот час во општините од каде има најмногу заразени со ...
| | веќе видена | слични

Во земјава вчера беа регистрирани 111 новозаболени од КОВИД-19, а досега бројот на активни случаи е 1 226. Две лица вчера починаа – пациентка од Струга на ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести ќе го достави својот предлог до Владата за повторно да се врати полицискиот час. Според наши извори полицискиот час ќе почнува од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комисијата за заразни болести денеска повторно е на состанок. Дискутираат за голем број прашања, меѓу кои повторно водедување на полицискиот час, како и за ...
| | веќе видена | слични

111 нови случаи на КОВИД-19 се регистрирани во последните 24 часа од 854 тестови, во: Скопје – 63, Куманово – 11, Штип – 12, Тетово -8, Велес – 3, Охрид – 1, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Институтот за јавно здравје вчера потврди нови 111 случаи на коронавирус во 9 градови од кои најголем дел во Скопје. Од вкупниот број на тестирани, 103 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комисијата за заразни болести денеска ќе одлучува дали ќе има повторно воведување на полициски час, со цел спречување на ширење на Ковид-19.Одлуката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Крива Паланка, каде на претпоследниот ден од кампањата за предвремените парламентарни ...
сите 569 | | | веќе видена

Вработен во ЕВН „Кец“ – Охрид се здобил со тешки телесни повреди, кој при изведување на работни активности, паднал од електричен столб. – Вчера во 11:00 часот ...
сите 275 | | | веќе видена

„На 15 јули ќе се спроведе гласање со целосна заштита, безбедни се сите мерки за заштита од КОВИД-19. На 15 јули е важно да се гласа, се носи голема одлука. ...
сите 154 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

На крајот сме од изборната кампања за предвремените парламентарни избори во 2020-тата година. Победата на ВМРО-ДПМНЕ, промената во Македонија е веќе извесна. ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Непрекинато расте бројот на новозаразени од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: