Пронајден малолетник кој се водеше за исчезнат во Скопје

Охрид, 5. јуни 2020 (Inpress) – На 4-ти јуни 2020 година, околу 14:00 часот во СВР Охрид бил приведен 53-годишниот С.Д. од Охрид поради постоење сомнение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Вчера околу 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено пукање во угостителски објект на улицата Џон Кенеди. Полициски службеници излегле на местото и во разговор ...
| | веќе видена | слични

Истрели од огнено оружје се слушанале вчера во скопски Чаир, што ги вознемирило жителите, кои подоцна настанот го пријавиле во полиција. -На 04.06.2020 околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 04.06.2020 во 00.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на 03.06.2020, во периодот од 22.30 до 23.00 часот, непознато лице фрлило јајца на фасадата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фондот за иновации и технолошки развој соопшти дека ја запира реализацијата на проектите од компании што се најдоа на листата на УЈП за неисплатени минимални ...
сите 214 | | | веќе видена

И на два дена до конституирањето на Собранието, јавноста и понатаму во неизвесност околу тоа кој ќе го формира парламентарното мнозинство и ќе ја избере идната ...
сите 233 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 115 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи во вторник на пладне под посебни протоколи поради коронавирусот и во друга собраниска сала – ...
сите 96 | | | веќе видена

Молитвата (бајрамскиот намаз) верниците ја направија почитувајќи ги препораките во речиси сите 80 џамии кои припаѓаат на гостиварската муфтинија, а голем дел ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пронајден малолетник кој се водеше за исчезнат во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: