Уапсен полицаецот вклучен во задржувањето на починатиот Џорџ Флојд


4 копии

Полицијата и демонстрантите се судрија вечерва во близина на резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон во Лондон за време на протестот по повод ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Градското собрание на Минеаполис донесе одлука за забрана за задушување на лице за време на полициско апсење.Одлуката доаѓа по убиството на Афроамериканецот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Вашингтон вечерва се очекува голем протест против расизмот и полициската бруталност, можеби еден од најголемите досега, поради неодамнешното убиство во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џорџ Флојд не е се спротивставувал на апсењето и ги следел упатствата на полицајците пред својата смрт, открива неговиот пријател Хол. Хол бил со Флојд во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да ги казниме оние кои што велат исправи се Македонијо, зашто сакаат пак да не клекнат на колена. И овој пат како и досега сме исправени пред големата победа ...
сите 177 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 93 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 356 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
сите 458 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен полицаецот вклучен во задржувањето на починатиот Џорџ Флојд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: