Судири во близина на Даунинг стрит 10 во Лондон, полицаец соборен од коњ


Полицијата и демонстрантите се судрија вечерва во близина на резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон во Лондон за време на протестот по повод ...
| | веќе видена | слични

Демонстранти во Берлин, Хамбург и неколку други германски градови и денеска протестираат против расизмот и општествената нееднаквост, правејќи човечки синџир ...
| | веќе видена | слични

Илјадници луѓе формираа човечки ланец денес во Берлин за меѓу другото, да испратат пораки против расизмот, дискриминацијата и социјалната нееднаквост.Според ...
| | веќе видена | слични

Околу 8000 луѓе се собраа во Берлин, соопшти полицијата, додека организаторите проценуваат дека имало повеќе од 20.000. Многу од нив носеа заштитни маски и ја ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Протестите, на кои доминираше полициско присуство, главно беа мирни. Демонстрантите маршираа низ улиците или се собраа во јавните паркови со транспаренти на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалничката на Сиетл, Џени Даркан изјави дека американскиот претседател Доналд Трамп треба да се „врати во својот бункер“ откако тој се закани дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека администрацијата ќе инвестира повеќе во обука на полицијата и ќе преземе чекори за зголемување на пристапот ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Сиетл, Џени Дуркан, во четвртокот ги бранеше демонстрантите кои прогласија автономна зона на улиците во градот, нарекувајќи ја патриотска, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јас во политиката не влегов за да направам семејно богатство, туку јас во политиката влегов за да работам за народот и да ја реформирам Македонија како земја ...
сите 646 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

Веднаш по формирањето на Владата ќе пристапиме кон реализација на план, кој веќе го имаме изготвено, за борба против корона кризата, тоа ќе ни биде приоритет и ...
сите 238 | | | веќе видена

Во нашите болници има доволно лекови за пациентите болни од КОВИД-19. На заболените им се дава терапија која се применува и во другите држави, и лекувањето е ...
сите 214 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Анке Гизелa Холштајн, новоименувана амбасадорка на Сојузна Република Германија во ...
сите 246 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 160 | | | веќе видена

И во услови на пандемија државата има капацитет да спроведе здравствено безбедни избори. Важно е да излезете и да гласате, да го остварите своето уставно ...
сите 298 | | | веќе видена

Големи се шансите Еден Азар да не се појави на натпреварот кој Реал Мадрид в петок вечер ќе го игра на домашен терен против Алавес, и на кој на домашните им ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судири во близина на Даунинг стрит 10 во Лондон, полицаец соборен од коњ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: