Пуштени со кауција полицајците кои го уб*ја Џорџ Флојд...


Убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд е вест која се проширила во целиот свет. Со голема брзина било споделувано и видеото на кое се гледа како полицаецот ...
| | веќе видена | слични

Убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд е вест која се прошири низ целиот свет.Се брзина на светлината се споделуваше снимката на која се гледа полицискиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд е вест која се прошири низ целиот свет. Со огромна брзина беше споделена и снимката на која се гледа како полицаецот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Томас Лејн, еден од четворицата полицајци од Минеаполис, вклучени во смртта на афроамериканецот Џорџ Флојд, е ослободен од притвор, откако за него била платена ...
| | веќе видена | слични

Еден од четворицата полицајци од Минеаполис обвинет за смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, Томас Лејн, бил ослободен од притвор, откако ја платил кауцијата. ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот на 37-годишниот поранешен полицаец, Ерл Греј ,потврди дека на Лејн му била исплатена кауција од 750.000 долари и дека станува збор за условна ...
| | веќе видена | слични

Со бараните реформи се предвидува зголемена одговорност за полициските службеници Претседателот на САД, Доналд Трамп, е предвидено да се состане со верските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Томас Лејн, еден од четворицата поранешни полицајци од Минеаполис кои се обвинети за убиството на Џорџ Флојд, пуштен е од затвор во округот Хенепин. Како што ...
| | веќе видена | слични

Томас Лејн, еден од четворицата полицајци од Минеаполис кои се обвинети за смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, е пуштен од притвор откако за него била ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме”, која ...
сите 267 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средбите со жители во Љуботенски пат, општина Бутел, најави дека со новата развојна економија продолжува ...
сите 127 | | | веќе видена

На 04.07.2020 во 09,45 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека Р.М.(45) од Свети Николе, вработен во „ЕВН-Дистрибуција“ -Скопје, вршејќи ...
сите 254 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, се обрати пред жителите на Кривогаштани, на кои им ја претстави изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ за ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пуштени со кауција полицајците кои го уб*ја Џорџ Флојд...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: