Чурлинов со нов настап, Штутгарт повторно во трка за Бундеслигата


Од „рестартирањето“ на второто по квалитет фудбалско натпреварување во Германија, Штутгарт до вечерашниот меч претрпе два порази во кои не настапи нашиот Дарко ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми ова лето би можел да си оди од редовите на Динамо Загреб. Капитенот на „модрите“ влезе во клинч со управата, но се ...
| | веќе видена | слични

Репрезентативецот на Македонија, Арјан Адеми ова лето би можел да го напушти Динамо Загреб, а како потенцијална дестинација се споменува Русија. Руските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер, Насер Зибери, со караванот „Оствари го твојот сон“ го започна своето патување од општина Желино, потоа ги посети околните села, Шемшово, ...
сите 172 | | | веќе видена

„Имаме преговарачка рамка од Европската Унија во која е наведено дека европското законодавство ќе го преведеме на македонски јазик, нашиот идентитет е признат, ...
сите 246 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 109 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот Ковид-19 во нашата земја. Тој ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чурлинов со нов настап, Штутгарт повторно во трка за Бундеслигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: