Заев: Избори пред летото се неопходни, ВМРО-ДПМНЕ: Брзи избори се игра со здравјето на граѓаните


Избори во овој момент се решение, а не проблем. СДСМ ги стартуваше работните средби со кандидадите за пратеници во речиси сите изборни единици. Ставот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се потврдија ставовите на ВМРО-ДПМНЕ дека СДСМ краде од џебот на народот за да ја пополни буџетската дупка која ја предизвикаа со лошото менаџирање со ...
| | веќе видена | слични

„Оливер Спасовски повика на избори на 5 јули во деновите кога се достигнува пикот на заразата со над 80 тина заразени. Односно во денешниот случај ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Спасовски повикува на избори на 5 јули, во денови кога броиме и над 50 заразени, тоа значи дека тие се виновни за секој нов случај, реагира ВМРО-ДПМНЕ, откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шекеринска и СДСМ бараат избори на 5 јули во ситуација кога бројот на заболени и починати од корона вирусот се повеќе расте. Нечовечноста на СДСМ и Шекеринска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска од ВМРО-ДПМНЕ реагираа на изјавата на премиерот Спасовски дека изборите ќе се одржат на 5 јули. Оливер Спасовски повика на избори на 5 јули во деновите ...
| | веќе видена | слични

Додека рапидно расте бројката на новозаразени и починати од новиот коронавирус во Македонија, техничкиот премиер Оливер Спасовски упорно инсистира ја тера ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новата лажна нормалност на Заев носи нови црни биланси. Во едно деноноќие имаме 35 нови заболени од корона вирус и за жал 5 нови починати. Додека здравствените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 740 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 458 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена

Убиството на Џорџ Флојд ги крена граѓаните на САД на масовни протести во кои бараат конечно да се искорени расизмот. Веќе неколку дена низ речиси сите големи ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Избори пред летото се неопходни, ВМРО-ДПМНЕ: Брзи избори се игра со здравјето на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: