ФИФА дозволува Икарди да игра за Интер до крајот на сезонава во Италија!

Една од дилемите кои ги наметна пролонгирањето на сезоната во националните првенства, е што ќе биде со играчите чии позајмици се до 31 јуни или до крајот на ...
| | веќе видена | слични

Аргентинскиот напаѓач, Мауро Икарди и официјално е нов член на францускииот шампион Пари Сен Жермен. Клубот од Париз се одлучи да го задржи Икарди на „Паркот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Се уште не е позната судбината на фудбалерот на Манчестер Јунајтед кој во моментов настапува како позајмен играч во Интер, Алексис Санчез. Неговиот договор за ...
| | веќе видена | слични

Нелсон Семедо веќе некое време е интензивно поврзан со евентуалниот трансфер од Барселона, ова лето. Списокот на заинтересирани не е краток, а европските ...
| | веќе видена | слични

Италијанските медиуми пренесуваат дека ПСЖ и Интер после интензивни преговори постигнале договор за трансферот на Икарди и се чека само официјална потврда. ...
| | веќе видена | слични

Интер и ПСЖ се договорија за целосен трансфер на напаѓачот Мауро Икарди. Парискиот клуб ќе купи 27-годишен напаѓач за 50 милиони евра, плус 7 милиони евра ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 883 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 582 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 299 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИФА дозволува Икарди да игра за Интер до крајот на сезонава во Италија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: