Третпат се чисти „дивата“ депонија пред кумановската населба „Перо Чичо“


Трет пат месецов се чисти „дивата“ депонија пред влезот на кумановската населба „Перо Чичо“. Во чистењето, вклучени се екипи на јавното претпријатие „Чистота ...
| | веќе видена | слични

Повторно судир меѓу градската и локалните власти. Шилегов контра Наумовски. Скопскиот градоначалник го обвини колегата од Ѓорче Петров за повторното полнење на ...
| | веќе видена | слични

Депонијата кај Ново Село, во реонот на општина Ѓорче Петров ги скара градоначалниците Петре Шилегов и Александар Наумовски. Уште една „дежа ви“ ситуација кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Иницијативата О2 обвинуваат дека постојат очигледни докази за незаконски дејства. Нивниот Фејсбук статус го пренесуваме во продолжение На 31 јануари, 2020 ...
| | веќе видена | слични

На повеќе локации на територијата на градот Скопје, граѓаните на јавни површини минатата недела одложиле над 150 стари кревети, триесетина електрични шпорети, ...
| | веќе видена | слични

Минатата недела, од новооткриени диви депонии на езерото Младост биле собрани 15 кубни метри смет. Вработените во ЈКП „Дервен“ отстраниле осум кубни метри ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Површина колку 15 фудбалски игралишта во атарот на с. Ново село , на што се потрошија 10 милиони денари за расчистување, повторно се полни со отпад.Дивата ...
| | веќе видена | слични

Општина Велес во соработка со ЈКП „Дервен“ мака мачи со несовесни граѓани кои фрлаат секаков вид на отпад на рекреативното езеро „Младост“, единственото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на ...
сите 555 | | | веќе видена

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
сите 424 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 192 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 74 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери изјави дека негова заложба во првите 100 дена како премиер Албанец ќе биде да работи на подобрување на иднината на ...
сите 175 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски носител на листата кандидати за пратеници во ИЕ 2 на вечерашното гостување на изборната програма на ...
сите 336 | | | веќе видена

Зоран Заев, за последната објавена „бомба“ во која лидерот на СДСМ вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја е..л“ на сите ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Третпат се чисти „дивата“ депонија пред кумановската населба „Перо Чичо“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: