Ниту еден од новозаболените не присуствувал на литијата во Струга, Манчевски експресно демантиран


Повеќе од две недели по одржувањето на Ѓурѓовденска литија,во Струга нема заразени од коронавирус и покрај изјавата на министерот Манчевски дека дел од ...
| | веќе видена | слични

Почина и првиот здравствен работник од Ковид 19, информираа од Фармацевтската комора. Станува збор за фармацевтскиот работник Петар Мојсоски од село Подгoрци, ...
| | веќе видена | слични

Во известување испратено до јавноста Фармацевтската комора известува дека почина првиот здравствен работник во Македонија од корона вирус. Неговата смрт не е ...
| | веќе видена | слични

58 годишниот фармацевт Петар Мојсоски од струшко е првиот здравствен работник кој вчера почина како последица од компликациите на Ковид 19. Мојсоски се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера битката со Ковид-19 ја загуби првиот здравствен работник, фармацевтот Петар Мојсоски од с. Подгорци, Струга. „За жал, извршувајќи ги своите професионални ...
| | веќе видена | слични

Во земјата е регистрирана првата смрт на здравстветен работник како последица од коронавирусот. Станува забор за дипломираниот фармацевт Петар Мојсоски, роден ...
| | веќе видена | слични

Фармацевтска комора на Македонија со огромна болка и тага соопштува дека на 27-ми мај 2020 година згасна животот на нашиот почитуван колега дипломиран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 740 | | | веќе видена

Петнаесеттина семејства сочинуваат околу 90 проценти од новите случаи на заболени од КОВИД-19, покажува кластерската анализа на новодијагностицирани пациенти. ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 458 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена

Убиството на Џорџ Флојд ги крена граѓаните на САД на масовни протести во кои бараат конечно да се искорени расизмот. Веќе неколку дена низ речиси сите големи ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ниту еден од новозаболените не присуствувал на литијата во Струга, Манчевски експресно демантиран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: