За Грнчаров само еден човек е виновен за ситуацијата на Вардар: Смешно е што сега бараат помош од Град Скопје

Поранешниот стопер на Вардар, Бобан Грнчаров се огласи на социјалните мрежи за ситуацијата во која се наоѓа Вардар. За Грнчаров смешно е тоа што клубот сега ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Арбитражниот суд за спорт во Лозана потврди дека Вардар нелегално го донел Максим Максимов во своите редови од литванскиот клуб Тракаи.Судот во Лозана денеска ...
| | веќе видена | слични

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар нелегално го ангажирал Максим Максимов во 2017 година. Ова е одлуката која ја донесе Арбитражниот суд за спорт ...
| | веќе видена | слични

Покрај тоа што е во неизвесна ситуација по повлекувањето на Сергеј Самсоненко, во големи долгови и несигурна иднина, нови проблеми за фудбалскиот клуб Вардар. ...
| | веќе видена | слични

Максим Максимов пристигна во Вардар пред три години и беше најавуван како големо засилување за клубот, но не само што не ги оправда очекувањата, туку и му ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Вардар никако во последно време да ги израдува своите навивачи, напротив постојано се нижат лоши вести за „црвено-црните“, од заминувањето на Сергеј ...
| | веќе видена | слични

Вардар официјално го загуби случајот „Максим Максимов“ и пред Арбитражниот суд за спорт во Лозана. Најтрофејниот македонски клуб беше во судски спор со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во однос на состојбата со пациентите во инфективните оддели и болниците ширум државата, министерот венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека на ...
сите 529 | | | веќе видена

Олабавувањето на мерките направено под влијание на политика, а со цел да се делат пакети под превезот дека тоа е за социјално загрозени луѓе резултира со голем ...
сите 523 | | | веќе видена

Штотуку се одржува прес конфеернцијата на кадарот на СДСМ во МВР, Славјанка Петровска за тоа дека Мицкоски пред некој бил во кафеана и дека МВР ќе поднело ...
сите 688 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За Грнчаров само еден човек е виновен за ситуацијата на Вардар: Смешно е што сега бараат помош од Град Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: