Партиите се за компромис, но далеку од договор


Рејтингот на власта ќе трпи доколку граѓаните проценат дека надлежните избрзаа со релаксацијата на рестриктивните мерки. Доколку целиот процес дополнително го ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, вечерва во Телевизија 24, а во врска со потенцијалниот датум за избори му посочи на Мухамет Зекири, ...
| | веќе видена | слични

СДСМ сака брзи избори на кои ќе учествуваат сите политички чинители, и ВМРО-ДПМНЕ, за да ги поразиме на изборите, истакна потпретседателот на СДСМ Мухамед ...
| | веќе видена | слични

Во неговото гостување во „Патот кон“ на Алсат, Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ рече дека доколку не се постигне консензус за датумот за изборите ќе се испрати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите анкети покажуваат дека 75 отсто од граѓаните велат дека во Македонија не треба да има брзи парламентарни избори, првенствено затоа што луѓето сѐ уште се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на ДУИ, Изет Меџити, во вечерашното гостување на Алсат вели дека разликите околу датумот за одржување на изборите помеѓу владејачката СДСМ и ...
| | веќе видена | слични

Избори мора да има и ќе има, но не по цена на животот и здравјето на граѓаните. Дали ќе се случат во јули, август или септември, тоа треба да кажат бројките во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партиите се за компромис, но далеку од договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: