Чулев против 58 часовен карантин, бара награда за полицајците


3 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев ссопшти дека до Основното јавно обвинителство доставил соодветен поднесок во врска со случајот за кој вчера соопшти – ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев информираше дека денес до Основното јавно обвинителство доставил соодветен поднесок кој се однесува на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев на фејсбук профилот соопшти: Во насока на целосно информирање и запознавање на граѓаните ја информирам јавноста дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, до Основното јавно обвинителство доставил поднесок со кој бара да се спроведе истрага во Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични

До Основното јавно обвинителство денеска доставив соодветен поднесок за кршење на законите, каде што поранешната Управа за безбедност и контраразузнавање ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, ја извести во петокот јавноста дека по вчерашното обелоденување на низа неправилности во законите за следење на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не смее да дозволи Комисијата за заразни болести да потпадне под политички притисок истакна доктор Ненад Лазаров во гостувањето во емисијата „А што не е ...
сите 569 | | | веќе видена

Наместо да изнесе предлози за нови мерки за заштита на населението од коронавирусот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, зборува само за избори, рече на денешната ...
сите 349 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 153 | | | веќе видена

Премиерката на Нов Зеланд, Џакинда Ардерн, изјави дека е ужасната од смртта на Џорџ Флојд, изразувајќи задоволство што граѓаните на нејзината земја изразија ...
сите 206 | | | веќе видена

Министерството за здравство апелира до граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот. На вчерашната прес-конференција, ...
сите 551 | | | веќе видена

Денеска властите во Грција усвоија нов сет на мерки кои носат и нови забрани пред претстојната сезона. Според најновите одредби, не само што е ограничен бројот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чулев против 58 часовен карантин, бара награда за полицајците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: