Единствена Македонија: На изборите да се гласа од дома


Централниот совет на Македонците во Германија протестира поради нееднаквите услови за остварување на избирачкото право на македонските државјани надвор од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонските граѓани ширум светот бурно реагираа на случувањата поврзани со организирањето на избори за време на пандемијата КОВИД-19. Неодамна, Обединетата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Централниот совет на Македонците во Германија протестира поради нееднаквите услови за македонските државјани во странство со тие во Република Македонија во ...
| | веќе видена | слични

„Зачудувачки е фактот што во интензивните преговори за изборен датум, никој не ја споменува дијаспората. Се прашуваме дали и на кому му смета ОМД и ...
| | веќе видена | слични

Македонската дијаспора едногласна во одуката дека мора и сака да гласа на претстојните парламентарни избори кога и да се случат. Откако вчера споделивме ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Државната изборна комисија Оливер Дерковски објаснува дека има многу нејаснотии во организирањето на овие избори.Според него, треба да се ...
| | веќе видена | слични

Македонските иселеници бараат повторно регистрирање од Државната изборна комисија за да можат да гласаат на парламентарните избори во татковината, кога и да се ...
| | веќе видена | слични

ДИК не ги бојкотира изборите, но апелира дека поради настанатата ситуација со корона вирусот мора сериозно да се пристапи кон нивно организирање. Првиот човек ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хамас и Израел вечерва го решија спорот околу втората размена на заложници и затвореници, по што Хамас потврди дека вечерва ќе ослободи 14 израелски цивили и ...
сите 426 | | | веќе видена

Делегација од Катар е во посета на Израел како дел од договорот за прекин на огнот во Појасот Газа и ослободување на заложниците и затворениците.Дипломат го ...
сите 95 | | | веќе видена

Играчот од средниот ред на македонската репрезнтација Агон Елези, во последно време се почесто ја добива довербата од селекторот Благоја Милевски. Елези беше ...
сите 137 | | | веќе видена

Уште едно видео од заглавените граѓани низ македонските патишта. Овој пат граѓаните споделија долга колона и слаб проток на возила на патот од Кичево кон ...
сите 152 | | | веќе видена

Неодамна поставениот 15-метарски крст на Попова Шапка е поставен без дозвола од Општината Тетово. Црковниот совет тоа не го негира, бидејќи како што соопштува, ...
сите 40 | | | веќе видена

Кога би било потврдено доаѓањето на Сергеј Лавров во Скопје, тоа нема да значи дека тој доаѓа во билатерална посета на Македонија, туку во земја домаќин на ...
сите 127 | | | веќе видена

Попладнево преку својот Фејсбук профил се огласи метеопрогнозерот Славчо Поповски кој укажа дека се очекува снегот да продолжи да паѓа во нашата земја и во ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Единствена Македонија: На изборите да се гласа од дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: