Почна Самитот на ЕУ за Западен Балкан- Загреб 2020


5 копии

„Постигнувањето согласност на Европскиот совет за започнување на пристапни преговори со Албанија и Северна Македонија требаше да се случи одамна. Тоа е во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во наредните месеци треба да очекуваме важни настани за проширувањето. На почетокот на јуни Европската комисија ќе ја објави предлог-преговарачката рамка за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

И покрај кризата со коронавирусот, успеавме да го вратиме проширувањето на вистинскиот пат со нашата ревидирана методологија, што доведе до отворање на ...
| | веќе видена | слични

Проценките на вицепремиерот за европски прашања се дека Северна Македонија и де факто ќе ги почне преговорите за членство во Европската Унија до крајот на оваа ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, и шефот на делегацијата на Европската Унија во нашата земја, Самуел Жбогар, по ...
| | веќе видена | слични

По повод Денот на Европа делегацијата на Европската Унија во земјава организираше настан пред платото на Градската општата болница „8 Септември“, кој почна со ...
| | веќе видена | слични

Евроамбасадорот во земјава Самуел Жбогар и техничкиот премиер Оливер Спасовски со едноминутно молчење им одадоа почит на жртвите од коронавирусот во земјата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Коронавирусот нема да замине, мора да се научиме да живееме со него се додека не создадеме колективен имунитет преку вакцината која не се очекува пред 2021 ...
сите 263 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 171 | | | веќе видена

Мојот став никогаш не бил негативен кон прашањето за премиер Албанец. Мојот став бил дека е тешко изводливо, но е сосема легитимно, вели Насер Зибер во ...
сите 344 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Струга поведе постапка против четири угостителски објекти кои послужувале гости спротивно на здравствените мерки и протоколи, ...
сите 202 | | | веќе видена

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и на Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска задолжително ќе треба ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна Самитот на ЕУ за Западен Балкан- Загреб 2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: