ВМРО-ДПМНЕ: Додека Делчев е жив во нашите срца жива ќе е и Македонија


Навивачите на кошаркарскиот клуб Работнички, Сити Парк Бојс, го реставрираа познатиот графит посветен на нашиот револуционер Гоце Делчев. Пред неколку дена ...
| | веќе видена | слични

Навивачката група „Војводи“ од Тетово демантира дека била инструирана од политичка партија за попречувањето заедно со „Комити“ на министерката за одбрана ...
| | веќе видена | слични

Ги демантираме сите клевети и невистини кажани од страна на одредени политички субјекти и медиуми, дека на 04.05.2020 год. на скопското Кале сме биле испратени ...
| | веќе видена | слични

Пред два дена, глунејќи патриотизам, шечеринска положи цвеќе на исшаранит споменик. Канцалериите на Петре Шилегов и на градоначалникот на Центар се на 100-тина ...
| | веќе видена | слични

Унијата на млади сили по повод 117 години од загинувањето на Гоце Делчев го исчисти неговиот споменик во градскиот парк во Скопје.Со овој чин го негуваме ...
| | веќе видена | слични

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ го исчисти од графити споменикот на Гоце Делчев во скопскиот Градски парк, наместо тоа да го стората централната или ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 323 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 413 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 525 | | | веќе видена

Oпозициската партија ВМРО-ДПМНЕ информира дека откако нивниот лидер Христијан Мицкоски даде поддршка на Израел, на правото на самоодбрана на Израел, тој се ...
сите 203 | | | веќе видена

На скопјанец по грешка му ја вбризгале втората доза од „Спутник V“, сега ќе се ревакцинира со првата. Скопјанец пред три недели заминал во салата „Борис ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Додека Делчев е жив во нашите срца жива ќе е и Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: