Заев: Случувањата од 27 април во Собранието да не се заборават и да не се повторат


Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска на својот фејсбук профил потсети на случувањата во Собранието на 27 април со порака да не се заборават и да не се повторат. ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук статус на Марјан Забрчанец: Денес ДПМНЕ одлучи да си ја враќа политичката “важност” преку изјави на кандидати за пратеници (носители!) кои не го ...
| | веќе видена | слични

По 14 месеци во притвор, откако 16-темина обвинети за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 година беа првостепено осудени на 211 години затвор, ...
| | веќе видена | слични

КОРОНАВИРУСОТ ОДНЕСЕ ЧЕТИРИ ЖРТВИ Институтот за јавно здравје регистрира 53 оздравени пациенти од коронавирус, а во изминатите 24 часа направени се 289 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Соопштение на СДСМ: Додека граѓаните, јавноста со гнев се сеќаваат и ги осудуваат насилствата од 27 април, носителите на ВМРО-ДПМНЕ ги слават насилниците и ...
| | веќе видена | слични

Три години од 27 април, крвта низ собраниските ѕидови се исчисти – комплетна правда се уште нема. Денот кога демократијата во Македонија падна на колена остави ...
| | веќе видена | слични

Група новинари, помогнати од Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) денеска, на годишнината од т.н. крвав четврток, преку адвокатската канцеларија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повод 3 години од настаните во Собранието на 27-ми април, генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски изјави дека тој датум е симбол на насилство, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ние имавме една партиска одлука, кога рековме дека одиме со активна блокада затоа што се потребни предвремени парламентарни избори за спас на Македонија. ...
сите 586 | | | веќе видена

Денис Прокопенко, командант на Азовскиот полк, единица на вооружените сили на Украина која ја брани фабриката за челик Азовстал во градот Мариупол, објави ...
сите 259 | | | веќе видена

Американскиот советник за национална безбедност Џејк Саливан изјави дека лидерите на Шведска и Финска посочиле дека планираат директно да разговараат со ...
сите 1022 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 476 | | | веќе видена

ИМА ПРЕСУДИ ЗА РУШЕЊЕТО НА КОСМОС Никола Груевски доби казна затвор првостепено од девет години за рушењето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ поради ...
сите 51 | | | веќе видена

Во црквата Свети Сава во Белград денеска со заедничка литургија беше официјализиран чинот на враќање на Македонската православна црква-Охридска архиепископија ...
сите 503 | | | веќе видена

Руската агресија, исфрлањето на Русија од Организацијата Совет на Европа и активностите што треба да се преземаат за солидизирање со Украина, украинскиот ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Случувањата од 27 април во Собранието да не се заборават и да не се повторат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: