Димковски: Зелените пазари наскоро ќе се отворат, го решавме проблемот со движење на земјоделците


Засега нема никаков притисок врз сигурноста на храната, но земјоделците се соочуваат со потешкотии во пласманот на земјоделски производи поради пандемијата со ...
| | веќе видена | слични

Различни се ставовите на земјоделците околу владината одлука со која за три денари се зголемува акцизата на горивата, но единствено е барањето „зелената нафта“ ...
| | веќе видена | слични

Тие очекуваат да се реализира и најавата на надлежните – наместо 30 отсто колку што беше лани, „зелената нафта" годинава да покрива 50 проценти од трошоците за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Производството на храна во една национална економија е стратешко прашање, а пак во вакви времиња на глобална криза нејзиното производство е многу повеќе од тоа ...
| | веќе видена | слични

Но, и покрај тоа што земјоделството има клучно значење и истото е со огромен потенцијал за развитокот на државата, земјоделците не само што се заборавени од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

По список и со полициска придружба, тутунарите вечерва, за време на полициски час, ќе можат да си ги подигнат субвенциите од банкомат. Подигањето на парите, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 320 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 126 | | | веќе видена

Со писмо до повеќе надлежни институции во државата, група граѓани, сопственици на станови и жители на зградите од Градски ѕид во близина на паркингот кај ...
сите 274 | | | веќе видена

Принцот Филип ќе биде погребан во сабота, но на поинаков начин од тоа што е вообичаено во кралското семејство… Традицијата според која членовите на кралското ...
сите 247 | | | веќе видена

Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и припадници на ИСИС е загрозување на ...
сите 270 | | | веќе видена

Во време на полициски час и затворени објекти, како би спречиле вирусот Ковид-19, да се шири, ВМРО ДПМНЕ одбира да прави партиски собири и да ги крши мерките ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димковски: Зелените пазари наскоро ќе се отворат, го решавме проблемот со движење на земјоделците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: