„Левица“: Земјоделството е препуштено на зелената мафија и продолжува да тоне

Производството на храна во една национална економија е стратешко прашање, а пак во вакви времиња на глобална криза нејзиното производство е многу повеќе од тоа ...
| | веќе видена | слични

„ #ЗеленаНафта “ – една од мерките за земјоделците за која ми е особено драго што ја воведовме. Немаше разговор со нив изминативе години, а да не се пожалат на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, ги известува сите корисници на мерката „зелена нафта“ дека рокот на минатогодишните ...
| | веќе видена | слични

Земјоделските производители и за новата сезона ќе имаат на располагање „Зелена нафта“ која овој пат ќе биде 50% поефтина од актуелната цена на нафтата. Ова ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Различни се ставовите на земјоделците околу владината одлука со која за три денари се зголемува акцизата на горивата, но единствено е барањето „зелената нафта“ ...
| | веќе видена | слични

Тие очекуваат да се реализира и најавата на надлежните – наместо 30 отсто колку што беше лани, „зелената нафта" годинава да покрива 50 проценти од трошоците за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Македонија се вакцинирани 150.000 граѓани со прва доза од вакцината против корона вирусот и уште 30.000 граѓани кои се ревакцинирани, информираше денеска ...
сите 455 | | | веќе видена

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 555 | | | веќе видена

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа ...
сите 306 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 482 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Левица“: Земјоделството е препуштено на зелената мафија и продолжува да тоне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: