Левица: Земјоделството иако е од суштинска важност, препуштено е на зелената мафија и продолжува да тоне

Но, и покрај тоа што земјоделството има клучно значење и истото е со огромен потенцијал за развитокот на државата, земјоделците не само што се заборавени од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Во време на глобална здравствена и економска криза од која не е поштедена ниту нашата држава, Владата, предводена од СДСМ, презема низа мерки со цел ...
| | веќе видена | слични

Земјоделските производители и за новата сезона ќе имаат на располагање „Зелена нафта“ која овој пат ќе биде 50% поефтина од актуелната цена на нафтата. Ова ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На денешната седница, Владата донесе интервентна мерка наменета за стабилизирање на пазарот со зелка од домашно производство. Корисници на оваа интервентна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со дополнителни три денари по килограм продадена зелка кај регистрирани откупувачи, Владата ќе ги субвенционира земјоделците, за да се покријат загубите поради ...
| | веќе видена | слични

Корисници на оваа интервентна мерка се земјоделски стопанства кои имаат засадени површини со зелка, а оствареното производство го имаат продадено кај ...
| | веќе видена | слични

Поради глобалната пандемија од коронавирусот, на светските пазари дојде до намалена побарувачка на зелка, што во нашата држава предизвика проблем со пласманот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, информира дека континуирано го следи откупот на зелката и е во постојана комуникација со ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот и неспособноста на СДСМ одат рака под рака и значат смрт за македонското земјодлство, вели дополнителниот заменик за земјоделство Цветан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 288 | | | веќе видена

Барањата за живи свирки и свадби ќе бидат разгледувани во понеделник, најави денеска министерот за здравство Венко Филипче. Комисијата за заразни болести ќе ги ...
сите 285 | | | веќе видена

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 552 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 481 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица: Земјоделството иако е од суштинска важност, препуштено е на зелената мафија и продолжува да тоне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: