ЗПЗСУ предлага ПЗУ да бидат изземени од член 4 и член 7 од Уредбата на Владата


ДО ВЛАДА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА (Eкономски совет) МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ПРЕДМЕТ БАРАЊЕ ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА ПРИВАТНИТЕ СТОМАТОЛОШКИ ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Владата на вчерашната седница донесе две уредби со законска сила по предлог на Министерството за економија, а се однесуваат за работата на трговците и ...
| | веќе видена | слични

Сите државни органи, органите на државната управа, организациите утврдени со закон, органите на општините, на Градот Скопје или општините во Градот Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Сите маркети и други трговски објекти да воведат редарски служби, дезинфекција на рацете и ознаки за одржување растојание пред касите и другите објекти - за ...
| | веќе видена | слични

За да го остварат ова свое право, за овие лица нема да се издаваат посебни дозволи и доволно ќе биде со себе да имаат медицинска белешка која ќе треба да им се ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе уредба со законска сила со која се задолжуваат сите маркети да ангажираат редарска служба на влезот и во внатрешноста на објектот за да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 203 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 145 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗПЗСУ предлага ПЗУ да бидат изземени од член 4 и член 7 од Уредбата на Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: