Да се интензивираат активностите за отпис на каматите и за репрограмирање на долговите за физички лица

Сите државни органи, органите на државната управа, организациите утврдени со закон, органите на општините, на Градот Скопје или општините во Градот Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе уредба за исплата на паричен надомесок за лица ангажирани со Договор на дело во Органите на државна власт; Регулатрорни тела; Агенциите; ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
10 копии

Според препораката на Владата објавена по последната нејзина седница, од петок, 24 април, банките треба да обезбедат пензионерите со априлските пензии да може ...
| | веќе видена | слични

На последната владина седница, Владата усвои препорака од петок, 24 април, банките да ги обезбедат пензионерите со априлските пензии да може да располагаат ...
| | веќе видена | слични

Владата исто така го задолжи Фондот за пензиско и инвалидско осигурување да ги достави податоците за пензиите до деловните банки најдоцна до 23 април. Им се ...
| | веќе видена | слични

Владата вчера на 44. седница побара од МИОА да подготви и за наредната седница да достави протокол и анализа со која ќе се регулира систем на набавка на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одредени субјекти поради кои трпи целата угосителска дејност, тераат инает и кон себе и кон граѓаните и кон пазарните инспектори. Кон таквите немаме милост и ...
сите 179 | | | веќе видена

Речиси 15 500 повозрасни граѓани во земјава се вакцинирани со „Астра Зенека“ и засега нема пријавена ниту една несакана реакција од вакцинацијата, изјави ...
сите 631 | | | веќе видена

СДСМ упорно ги брани нарко-босовите на кои МВР на Оливер Спасовски им издавале нелегални пасоши велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.„Денеска, откако јавноста ...
сите 296 | | | веќе видена

На корисиниците на социјалните мрежи денеска вниманието им го привлече објава која раскажува за една неверојатна голгота, на неколку лица, меѓу кои и ...
сите 221 | | | веќе видена

Откако ЦУК утврди серија пропусти и кршење на процедурите во случајот со спасувањето на премрзнатиот овчар во кратовското село Емирица кој потоа почина, ќе ...
сите 120 | | | веќе видена

Министрите за здравство на членките на ЕУ вчера не успеаја да се договорат за заедничките упатства за употреба на вакцината Астра Зенека против Ковид-19, и ...
сите 391 | | | веќе видена

Денес починаа 35 лица, на денот кога имавме 51 погреб поради корона вирусот. 86 лица починаа за два дена. Овие луѓе немаше да бидат починати доколку Зоран Заев ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да се интензивираат активностите за отпис на каматите и за репрограмирање на долговите за физички лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: